ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

   Digital Saat

EN ÇOK OKUNANLAR

Reklam Alanı - 1

Reklam Alanı - 2

ÇİFTLİK-NİĞDE ARASI

Ö.  Fethi GÜRER

21 Mayıs 2011, 22:00

Ö. Fethi GÜRER

 ÇİFTLİK-NİĞDE ARASI

ÖMER FETHİ GÜRER

 

 Niğde adım adım gezen biri olarak gördüklerimizi gündeme taşıyoruz. Burada amacımız yapılacak ya da yapılması gereken çalışmaların bir an önce gerçekleşmesine katkı vermektir. Bu bağlamda Niğde ile Çiftlik İlçesi arasında yol bağlantısı da sıkça konu olan yerlerdendir. Birden çok siyasetçi Niğde Çiftlik arası Keten Çimen geçen yolun genişletilmesi ya da düzeltilmesi adına dedikleri de olmuştur. Bugune kadar ise yol için yapılan tek olumlu girişim en azından bu yıl olsun kar yağdığında yol aylarca kapalı kalmamıştır. Niğde Çiftlik arasında ulaşımı kolaylaştıracak ve kısaltacak yol için yine beklenti vardır. Bu kere vatandaşlar yol için vaat değil sonuç beklemektedir.

       Niğde iline bağlı Çiftlik ilçesi Niğde merkeze karayolu ulaşımı üç ayrı noktadan yapılıyor. Bu ulaşım yolları ise farklı farklı mesafelerden oluşuyor. Niğde –Çiftlik arasında Gölcük-Bağlama üzerinden sağlanan yol yaklaşık 70 km uzunluğunda. Bu yol ile her dönemde ulaşım olanaklı. Niğde-Bor-Altunhisar üzeri Çiftlik ilçesine uzanan yol ise yaklaşık merkez aynı uzaklıkta bir yol. Bu yol yeni sayılacak dönemde yapılsa da  yazın asfalt sorunu ile kışın çökme ve kar nedeni ile sık kapanıyor. Niğde-Tepeköy-Azatlı-Çiftlik bağlantı yolu ise bu iki yola göre Niğde ile Çiftlik ilçesi arasında mesafeyi nerede ise yarı yarıya indiriyor. Bu yol üzerinde Niğde için kayak tesisi kurulması istenen Ketençimen zirvesi de var. Bu yolun özelliği dağı aşıp geçmek. Yolun virajları çok kimi zamanda kışın ulaşıma kapanıyor. Çiftlik ve Azatlı Kasabası halkı ise bu yolun genişletilip kısmende iyileştirilmesini istiyor.  Niğde Vilayet merkezi ile bu kadar yakın mesafede ulaşım olanağı varken 70- 80 km eren bir yolu kat etmenin hem araç hem yakıt açısındada milli ekonomiye zarar verdiği söyleyen yöre halkı çok kısa sürede bu yol genişletmesi sağlanıp Niğde-Çiftlik ulaşımı Tepeköy- Ketençimeni yolundan daha emniyetli ve düzenli sağlanması olasıdır. Yetkililer bizim bu derdimize eğilsinler isteğinde bulunuyorlar.

 Niğde-Çiftlik arasında bu yolun düzenlenmesi bir an önce sağlanırsa Ketençimen zirvesinde güzellik ve kayak yapabilme olanağı ile bölgede turizm açısından da bir canlanma yaşanması da umut ediliyor. Kısa sürede Niğde- Azatlı üzeri Çiftlik bağlantı yoluna bir el atılması genel istek. Bizde bu konuyu bu vesile ile gündeme bir kez daha  taşıyalım istedik.

 Yetkililerden oldu olacak programda gibi sözler yerine  yol çalışmaları başladı açıklamasını diliyorum. Çamardı ve Altunhisar yolunu deyim yerinde ise kırk kere yazdık öyle yapıldı. Keten Çimen geçen bu yol olsun kırk kere yazmaya gerek olmadan  ele alınması umudu ile bekliyorum.

Bu haber 1355 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ALAYINIZI MHP YE BEKLİYORUM02 Nisan 2014

ANKET

Bor-Niğde ve Çevresi İçin Havaalanı/Hızlı Tren Hattı
Tüm Anketler

Site Hit 

   
 

  Sayaç

 Toplam  Ziyaretçi  
 

    KÂBE CANLI YAYIN

       NİĞDETV CANLI

Reklam Alanı - 3

Haberci Grubu 

    facebook-facebook

 

Önemli Linkler

    Bor Belediyesi

 

 

 

===============

===============

Duyuru  

Takvim

2009 - Her Hakkı www.borhaberci.com a aittir. Bu Site NMEDYA Kuruluşudur. Sitemiz Basın Ahlak Yasasına Uyar. Sitemizde yayınlanan haber ve fotoğraflar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır. Sitemizde yayınlanan makalelerden yazarı,yapılan yorumlardan yorumcusu sorumludur. Harici sayfalara açılan linklerden sitemiz sorumluluk almaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi